עינבר גטר בורשטיין

אימון | ייעוץ | פיתוח-אישי ארגוני ועסקי

פיתוח וליווי מנהלים

עינבר גטר בורשטיין

אימון | ייעוץ | ופיתוח-אישי ארגוני ועסקי 

פיתוח וליווי מנהלים

השיטה הייחודית והמוכחת
להובלת ארגונים ליעילות וצמיחה עסקית
Improve yourself
מוכנים לצמוח ?

הון אנושי

מצויינות ארגונית-עסקית מסתמכת משמעותית ומהותית על המשאב האנושי שבה, ועל תפקודו באופן יעיל ואפקטיבי .
על הארגון לדאוג לפתח ולטפח באופן שוטף את העובדים בכל מחזור חייהם בארגון החל משלב הגיוס .
אני רואה בחשיבות ההון האנושי כערך חשוב לארגון ולהצלחתו ועל כן, אני עובדת עם כלים חדשניים ומודלים מותאמים לטובת מיפוי ואבחון צרכי הארגון אל מול צרכי ההון האנושי שבו.החל מבנייה/בחינת המבנה הארגוני, תקנים ומצבת כח אדם, הגדרות ובהירות תפקיד , גיוסים מותאמי תפקיד ומיומנויות נדרשות, גבולות גזרה ברורים בין התפקידים, תהליכי פיתוח והעצמת עובד, מיפוי טאלנטים,
תחזוק אקלים ארגוני פורה וביסוס מחוברות ארגונית , יצירת שיתופי פעולה בין הממשקים וביסוס מיומנויות תומכות.

אסטרטגיה

ממדי התחרות במאה ה-21 מתעצמים מיום ליום , והשינויים התכופים בעולם הארגוני-עסקי מקטינים את יכולתם של ארגונים לייצר/לשמר יתרון תחרותי לטווח הארוך. כאן אני נכנסת לתמונה בשיתוף הדוק ויחד עם הנהלת החברה: לתכנן, לסייע ולבנות אסטרטגיה לטווחים השונים על סמך מידע רלוונטי ומקיף (קצר-בינוני-ארוך), להציב מטרות ויעדים נדרשים, לזהות ולבנות תהליכים קריטיים להצלחת הארגון אשר ישרתו את המטרות שהוגדרו, לצד פיתוח עסקי , חשיבה יצירתית וחדשנות אשר יסייעו לחברה/לארגון לצמוח, להתבסס וליצור יתרון תחרותי בשווקים משתנים.

יישום והפקת לקחים

הצלחתו של ארגון נמדדת בכך שהתכנית האסטרטגית הינה ברורה וברת יישום, וכי הארגון אכן מוציא את התכנית והיעדים לפועל!!! זוהי הדרך היחידה להשיג את מטרותיו הארגוניות-עסקיות מתיאוריה לפרקטיקה.
אני כאן כדי לעזור להוציא לפועל , לתקשר וליישם את האסטרטגיה והמדיניות שהגדרנו מראש , למפות תהליכים קריטיים להצלחת הארגון, לתעדף משימות בהתאם לחשיבות ולטווחים , להגדיר בזמנים ולהטמיע שגרות ותהליכי עבודה בארגון ובהון האנושי שבו.
תהליך ההטמעה הנו מבוקר לטובת הפקת לקחים בקבלת ההחלטות שנלקחה , בחינת מדדי ההצלחה, ויעול במידת הצורך ובזמן אמת.

ניהול משאבים

אני מאמנת את המנהלים בחברה כיצד לתחזק ולנהל באופן אפקטיבי את השימוש והשימור של המשאבים הקיימים: משאבים כספיים, משאבי מידע ,שימוש בטכנולוגיה וספקים. תוך חשיבה חדשנית ומקצועית על כלל הגורמים שיכולים לייצר ולהגדיל משאבים באופן פעיל.

תוצאות ביצוע

בעזרת מכלול אבני הדרך החשובות והמשמעותיות בשיטה , אני מסייעת לשדרת הניהול בכירה לפתח ולבסס התמקדות ביכולתו של הארגון להשיג תוצאות רצויות ביחס ליעדים ארגוניים-עסקיים שהוגדרו ומופו מראש, על פי מדדים כספיים ושאינם כספיים ( ומדדים כמותיים ואיכותניים נלווים) שהוגדרו למינוף הצלחתו וריווחיותו של הארגון/העסק.

רוצים לבחון אם השיטה מתאימה גם לכם ? אשמח לשוחח בהרחבה